Наше опитування

Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 44

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад району




Відповідно до положень частин третьої та четвертої статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі – Закон) територіальні громади сіл, селищ, міст, районів у містах безпосередньо або через органи місцевого самоврядування можуть об'єднувати на договірних засадах на праві спільної власності об'єкти права комунальної власності. Від імені територіальних громад сіл, селищ, міст управління об'єктами їхньої спільної власності, що задовольняють спільні потреби цих територіальних громад, здійснюють районні та обласні ради.

Відповідно до норм абзаців першого та другого пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону:

 1) з набранням чинності вказаним Законом майно, яке до прийняття Конституції України у встановленому законодавством порядку передане державою до комунальної власності адміністративно-територіальних одиниць та набуте ними на інших законних підставах, крім майна, що відчужене у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст; 

 2) майно, передане до комунальної власності областей і районів, а також набуте на інших законних підставах, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст (далі - спільна власність територіальних громад), управління яким відповідно до Конституції України здійснюють районні та обласні ради або уповноважені ними органи. Відчуження зазначеного майна здійснюється лише за рішенням власника або уповноваженого ним органу.

Районна рада здійснює управління майном спільної власності територіальних громад шляхом:

 1) вирішення в установленому законом порядку питань щодо управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в її управлінні; призначення і звільнення їх керівників (пункт 20 частини першої статті 43 Закону);

 2) надання згоди на передачу об'єктів з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст та прийняття рішень про передачу об'єктів права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що перебувають в управлінні районних, обласних рад, у державну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності (пункт 32 частини першої статті 43 Закону); 

 3) встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, які надаються підприємствами, що перебувають у спільній власності територіальних громад, представництво інтересів яких вона здійснює, а також суб'єктами господарювання, що здійснюють управління (експлуатацію) цілісними майновими комплексами таких підприємств (пункт 37 частини першої статті 43 Закону).

 Районна рада вирішує за дорученням сільських, селищних, міських рад питань про продаж, передачу в оренду, концесію або під заставу об'єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в їх управлінні, а також придбання таких об'єктів в установленому законом порядку (пункт 19 частини першої статті 43 Закону). Тобто без спеціального доручення наданого всіма сільськими, селищними, міськими радами, які мають частку у об’єкті спільної власності територіальних громад, районна рада не може здійснювати розпорядження відповідним об’єктом.

Тобто районна рада щодо майна спільної власності територіальних громад виступає як уповноважений представник. Межі її повноважень визначаються Законом та рішеннями сільських, селищних, міських рад, які мають частки у спільній власності територіальних громад.










Пошук

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту